Narzędzia inwestora – lista

Na tej stronie zebrane zostały wszystkie narzędzia i serwisy informacyjne przydatne w codziennym inwestowaniu. Co prawda wiele informacji i narzędzi inwestycyjnych, dostarczają domy maklerskie w ramach oferowanych przez siebie rachunków maklerskich, to warto wiedzieć, że istnieje szersza oferta narzędzi inwestycyjnych. W serwisach możesz uzyskać informacje o gospodarce, ekonomii, wydarzeniach na giełdzie, raportach spółek czy innych informacjach o spółkach notowanych na parkiecie. Natomiast dzięki narzędziom możesz analizować konkretne spółki, wykorzystując analizę techniczną i fundamentalną, otrzymywać sygnały i wiele innych. Tematyka inwestowania jest bardzo szeroka i naprawdę jest dużo źródeł informacyjnych – zebraliśmy wszystko w całość i przedstawiamy poniżej. Oczywiście postaramy się systematycznie uzupełniać listę.

Bankier.pl – jeden z najpopularniejszych portali w Polsce o tematyce giełdowej, ekonomicznej i ogólnie o gospodarce. Poza codziennymi wiadomościami na rynkach, możesz sprawdzić kursy akcji spółek oraz innych instrumentów finansowych. Posiada również forum dla inwestorów.

SII.org.pl – strona Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, czyli organizacji która zrzesza drobnych inwestorów i działa w ich obronie na rynku kapitałowym. Jak wiadomo mały może mniej, co jest czasami wykorzystywane przez większych, dlatego istnienie tego typu organizacji jest bardzo pozytywne dla polskiego rynku kapitałowego. Do stowarzyszenia przystąpiło już prawie 20 tys. członków. Na stronie SII poza informacjami na temat inwestowania na giełdzie, znajdziesz również analizy, podcasty czy webinary z władzami spółek publicznych. Po przystąpieniu do stowarzyszenia, inwestor indywidualny może uzyskać wiele korzyści np. zniżki na prowizje maklerskie.

StrefaInwestorow.pl – specjalistyczny serwis koncentrujący się właściwie tylko na tematyce giełdowej. A w nim artykuły odnośnie wydarzeń na parkiecie oraz spółek notowanych na GPW i NewConnect. Ciekawym rozwiązaniem w serwisie, są cyklicznie organizowane wideoczaty z zarządami spółek, w których każdy z czytelników może zadawać pytania.

Stooq.pl – dość surowy portal jeśli chodzi o wygląd, ale bardzo treściwy pod względem informacji. W portalu poza treściami na temat spółek giełdowych i sytuacji na rynkach, przewijają się wykresy kursów wraz z analizami technicznymi. Unikalną rzeczą w Stooq są bardzo szczegółowe zestawienia akcjonariatów spółek giełdowych, które wyszczególniają inwestorów posiadających również mniejsze ilości akcji (poniżej 5%). Tego nie ma na innych portalach.

StockWatch.pl – dość podobny portal do Stooqa pod względem wyglądu i formatu. Dużo analiz i komunikatów ze spółek w formie kalendarium. Ciekawą sprawą jest mapa rynku giełdowego, która przedstawia 50 spółek z GPW o największym obrocie i zmiany cen kursu każdej z nich.

FXMAG.pl – portal dla inwestujących nie tylko na GPW, ale i na rynkach Forex czy w kryptowaluty. Sporo publicystyki na tematy związane z inwestowaniem i edukacją z tym związaną.

inwestycje.pl – w serwisie znajdziesz dużo artykułów ściśle związanych z konkretnymi spółkami, ich analizami i omówieniem raportów. Do tego dostępne są dwa tematyczne kanały telewizyjne – inwestorzy.tv oraz Telewizja Biznesowa.

GPW.pl – jak sama nazwa wskazuje jest to strona polskiej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oficjalna aplikacja GPW – aplikacja mobilna na smartfona stworzona przez GPW. Za jej pomocą można przeglądać kursy indeksów, spółek, obligacji i innych instrumentów finansowych, notowanych na polskiej giełdzie. Możliwość tworzenia własnego portfela spółek i ustawiania alertów.

Squaber – rozbudowane narzędzie inwestycyjne, pozwalające uzyskać szczegółowe informacje o spółkach notowanych na giełdzie. System obejmuje zarówno portal jak i aplikację mobilną, które dostarczają m.in. alerty o spółkach, analizy, trendy i sygnały inwestycyjne. Do tego rozbudowane wykresy notowań, na które można nakładać wskaźniki z analizy technicznej. Dostęp do systemu jest darmowy i płatny. Płatny dostarcza dużo więcej możliwości w tym szkolenia online i dostęp do bogatych materiałów z tematyki inwestowania na giełdzie.

BiznesRadar – aplikacja mobilna dla inwestorów, choć narzędzie działa również przez stronę internetową. Charakteryzują ją szybkie działanie i wiele ciekawych funkcji. Za jej pomocą sprawdzisz m.in. kurs spółki, wykres, wskaźniki, wskaźniki AT (analizy technicznej), stopy zwrotu, rekomendacje, ESPI spółki.

InfoStrefa.com – serwis należący do PAP. Znajdziesz na nim informacje na temat raportów okresowych i bieżących wszystkich spółek z GPW.

GraGieldowa.pl – Symulator gry na giełdzie, dzięki któremu możesz sobie przećwiczyć inwestowanie bez ryzyka utraty kapitału. Inwestujesz wirtualnymi pieniędzmi, dzięki czemu możesz w praktyce uczyć się inwestowania.

rss.knf.gov.pl – Rejestr pozycji krótkich na polskiej giełdzie, prowadzony przez KNF.